Osmusāre

Baltijas jūras pērle

Osmusāre

Baltijas jūras pērle

Osmusāre (igauņu: Osmussaar, zviedru: Odensholm) ir 4.8 km2 liela sala Baltijas jūrā. Tur netrūkst aitu, kadiķu, akmeņu, meža zemeņu, orhideju un putnu. Sala, kas aug. Sala, kur viss tik vienāds un tik dažāds katrā tās centimetrā. Divi krasti, divas pasaules – vienu jūra sagrauž, otru audzē, radot unikālu ainavu un vidi ar lagūnām, akmeņiem un klintīm. Savukārt vidienē – purvi.

Vislielāko uzmanību vērts pievērst kaļķakmens klintīm, kuģu vrakiem un 3 metrus augstajai betona konstrukcijas bākai, kas celta 1954. gadā. Tajā varēsiet tikt gan pie uzmundrinošas kafijas, gan veldzējoša saldējuma. Ja salā vēlaties nakšņot, tad to var darīt gan teltīs, gan paliekot bākā par 10 eiro. Duša gan te nebūs pieejama, tomēr fantastiski dzidrs un zils jūras ūdens gan, kā arī pirts.

Uz salas dzīvo tikai viena ģimene. Te atrodas 9 kilometrus gara RMK pārgājienu taka, kas ir marķēta un aprīkota ar ugunskura vietām. Līdz salai iespējams nokļūt no Dirhami ostas, ar kuru sazinoties, var noskaidrot par laivām, kas dodas uz Osmusāres salu.

Salai ir visai bagāta vēsture, tā ir arī leģendām apvīta – pats Odins esot apglabāts šajā salā, un salas zviedru nosaukums radies no Odina vārda.

<div class="fb-comments" data-href="http://uzzini-iepazisti.lv/objekti/interesantas-vietas-igaunija/osmusare" data-numposts="5"></div>

Osmusāre

Share This