Objekti

Vietas, kuras iesakām apmeklēt

Virsaišu ūdenskritums

Virsaišu ūdenskritums (pēc oficiālās versijas) atklāts tikai 1998. gadā. Tas ir 1,7 metrus augsts, savukārt platums pavasaros un rudeņos var sasniegt 4 metrus. Atšķirībā no citiem līdzīgiem objektiem, šeit ūdens nevis krīt vertikāli, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Garām ūdenskritumam vijas 3 kilometrus gara dabas taka.

Virsaišu ūdenskritums | Uzzini - Iepzīsti

Kalamecu un Markuzu gravas

Kalamecu un Markuzu gravas ir kanjonveida gravas ar ūdenskritumiem un dolomīta atsegumiem. Kalamecu gravas garums ir 240 metri, dziļums 12 metri, platums – no 10 līdz 22 metriem. Markuzu gravas garums ir 250 metri, dziļums 13 metri un platums 14-25 metri. Apmeklējot šos objektus pie Igaunijas robežas, jāņem līdzi pase vai ID karte.

Virsaišu ūdenskritums | Uzzini - Iepzīsti

Vecsautiņu avots

Vecsautiņu avots ir skaists, pastāvīgs kāpjošais avots, kas atgādina daudzus mazus, nemitīgi mutuļojošus krāterīšus. Avota ūdens, ceļoties no pazemes dzīlēm, virpina smiltis, kas spilgti izceļas uz apkārtējās tumšās grunts. Avota ūdeņi izplūst ļoti intensīvi. Burbuļojošajiem krāterīšiem ir teju hipnotiska iedarbība.

Virsaišu ūdenskritums | Uzzini - Iepzīsti

Glāžšķūņa ūdenskritums

Glāžšķūņa ūdenskritums jeb Glāžšķūņa kaskāde ir ainavisks ūdenskritums ar trim kaskādēm. Tas ir apmēram 1,3 metrus augsts un 1-2 metrus plats (atkarībā no ūdens daudzuma). Augšējam ūdenskritumam pa skaistām dolomīta pakāpēm ūdens nolīst, nevis krīt. Nedaudz zemāk ir neliels, mazāk izteikts ūdenskritums.

Virsaišu ūdenskritums | Uzzini - Iepzīsti

Ainažu mols

 

Ainažu mols ir vieta, kur saule riet tieši mola galā un kur jūra šobrīd atkāpusies apmēram 250 metrus no ierastās līnijas, atsedzot lielisku pludmali, akmeņus un neparastu randu pļavu ainavu. Tā garums krastā ir 361 metri un līcī – 482 metri, un tas ir robežpunkts ar Igauniju. Tā izbūve pamatā saistīta ar šaursliežu dzelzceļa atzarojuma ierīkošanu.

Virsaišu ūdenskritums | Uzzini - Iepzīsti
Vai vēlies pastāstīt par savu mīļāko objektu? Atstāj komentāru šeit!
Share This