Dunduru pļavas

Putni, Konik zirgi un taurgovis

Dunduru pļavas

Putni, Konik zirgi un taurgovis

Dunduru pļavas – 1 tornis un 2 skatu platformas, no kurienes ieraudzīt Slampes upes līkumus, iepazīstot tās vēsturi un “taisno” dzīves posmu, kā arī savvaļas dzīvniekus (taurgovis un Konik zirgus). Te sastopama arī liela putnu daudzveidība, tādēļ vietu iecienījuši arī putnu vērotāji. Skatu platformas uzceltas pavisam nesen – 2018. gadā. Tām izvēlētas labas vietas, tomēr te lieliski iederētos arī kārtīgi skatu torņi – lai baudītu upju līkumus un turpat aiz meža esošo Ķemeru tīreli. Jāmin, ka jūnija sākumā te acis priecē arī liels daudzums skalbju (savvaļas īrisi), kā arī šī ir ne vien īsta putnu vērošanas paradīze, bet arī zaķu un lapsu aktīvi apdzīvota teritorija.

20. gs. 70. gados upi iztaisnoja, lai uzlabotu lauksaimniecības zemes. Tomēr 2003. gadā pieņemts lēmums atjaunot veco upes tecējumu un izveidot pārgāzi, pateicoties kurai tika paaugstināts upes līmenis, lai palu sezonā pļavas applūstu un veidotos palienei raksturīgs biotops.

Kā atrast? Jelgavas-Tukuma ceļš, vietā, kur ir norāde “Džūsktes pasaku muzejs”, jāgriež uz pretējo pusi, jābrauc līdz pieturai, kur jāgriež pa labi. Tad gar zīmi “Ķunduru kapi” un līdz zīmei “Dunduru lauki” (o, jā, šis nosaukums sevi jūlijā pilnībā attaisno) un jādodas tālāk. Sasniedzot pirmo tiltiņu, tam jābrauc garām, otro gan jau jāšķērso un tepat jau arī galamērķis. Otrs variants, kā atrast šo vietu: braucot pa Ventspils (A10) šoseju jāgriež pa kreisi pirms Smārdes kroga (no Rīgas puses skatoties), tur, kur fotoradars. Jādodas pa grantēto ceļu un pirmajā pagriezienā jānogriež pa kreisi – šķietami jābrauc cauri fermai – viss pareizi, jādodas cauri un kamēr sasniedz aplokus.

 Koordinātas:

– Tornis 56.82991 23.4009
– Skatu platforma (daudzās kartēs atzīme – Kurgāns) 56.84305 23.39898
– Skatu platforma 56.86953 23.38359

Vairāk par šo vietu un tās vēsturi, lasiet Ķemeru nacionālā parka mājaslapā un arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā.

Dunduru pļavas

Share This