Engures ezera orhideju taka

Jūnija mēneša krāšņais piedzīvojums

Engures ezera orhideju taka

Jūnija mēneša krāšņais piedzīvojums

Sešus kilomterus garā pastaiga ļauj iepazīt Latvijas dabas skaistumu. Engures apkaimē atrodamas 22 no 32 Latvijā sastopamajām orhideju sugām. Vislielākā iespēja tās ieraudzīt ir jūnija mēnesī. Taka un pats Engures ezers pārsteigs gan ar augu, gan putnu valstību. Engures ezera dabas parkā kopumā ir trīs putnu vērošanas torņi, bet mūsu maršrutā varēsit uzkāpt vienā no tiem. Ejot līdz tornim, var sastapties aci pret aci ar dažādiem putniem, kā arī ar savvaļas zirgiem. Tie šeit ir tādēļ, lai ezera krasti neaizaugtu un lai tiktu nodrošināta dabas daudzveidību.

Engures ezera apkārtnē floristikas ziņā ir viena no bagātākajām Latvijā. Tajā ir ne tikai liela sugu daudzveidība, bet ir maz tādu augu, kas parādās intensīvas saimnieciskās darbības rezultātā. Dabas parka ierīkota taka sākas netālu no Engures Ornitoloģisko pētījumu centra, un tur novietotajā informācijas zīmē ir ziņas par orhidejām un pārējām šeit sastopamajām augu sugām.

Dabas taka atrodas vien 86 kilometru attālumā no Rīgas. Braucot ar maršruta autobusu, no Rīgas jābrauc Rojas virzienā līdz Bērzciema pieturai “Tauriņi”. Tālāk jāiet kājām līdz Bērzciema teritorijas beigām, un tad kreisajā pusē būs norāde – “Engures ezers 2 km.” Kopā sanāk divi ar pus kilometri kājām.

<div class="fb-comments" data-href="http://uzzini-iepazisti.lv/objekti/interesantas-vietas-latvija/engures-ezera-orhideju-taka" data-numposts="5"></div>

Engures ezera orhideju taka

Share This