Ložmetējkalna skatu tornis

Iespaidīga ainava vēsturiskā vietā

Ložmetējkalna skatu tornis

Iespaidīga ainava vēsturiskā vietā

Ložmetējkalna skatu tornis ir 27 metrus augsts un atrodas Garās kāpas vienā no augstākajiem punktiem (apmēram 18m), tādēļ no tā paveras nudien iespaidīgs skats. Gadu tas bija slēgts apmeklētājiem, bet tagad atjaunots un atkal priecē atpūtniekus. Šo vietu sevišķi iecienījušas ģimenes ar bērniem, kas saistīts gan ar Rīgas tuvumu (apmēram 40km), gan ērto atrašanu un piebraukšanu, gan ar labiekārtotajām piknika un ugunskura vietām. Turklāt meži te ir tīrīti un ērti izmantojami pastaigām.

Tornis ir sasniedzams gan autobraucējiem, gan velo braucējiem, kā arī tiem, kas izmanto sabiedrisko transportu. Sestdienās te ir visai daudz cilvēku, tomēr svētdienās te itin labi var baudīt mieru, jo sevišķi agri no rītiem, kamēr citi vēl guļ 🙂

No vēstures: pirmais tornis te atradies jau no 1989. gada līdz 2002. gadam un bija 22 metrus augsts. Pēc dažiem gadiem uzcelts jauns un augstāks.

Kā atrast? No Rīgas braucot, jādodas pa A9 (Liepājas) šoseju līdz brūnajai norādei Ložmetējkalns (starp ceptuvi Lāči un tiltu pār Lielupi), vai Waze aplikācijā ierakstot “Ložmetējkalns”, vai Google Maps ierakstot “Ložmetējkalns skatu tornis”.

 

Koordinātas: 56.86575 23.65914

Ložmetējkalna skatu tornis

Share This