Vecsautiņu avots

Mutuļojošā dabas enerģija

Vecsautiņu avots

Mutuļojošā dabas enerģija

Vecsautiņu avots Smiltenes novada Launkalnes pagastā ir skaists, pastāvīgs kāpjošais avots, kas atgādina daudzus mazus, nemitīgi mutuļojošus krāterīšus. Avota ūdens, ceļoties no pazemes dzīlēm, virpina smiltis, kas spilgti izceļas uz apkārtējās tumšās grunts. Ūdens dzidrs jo dzidrs un ir iecienīta, labiekārtota ūdens ņemšanas vieta. Avota ūdeņi izplūst ļoti intensīvi, un ir izveidojies “baseins,” kura ūdeni ļoti ērti pasmelt no speciāli izveidotās laipas. Burbuļojošajiem krāterīšiem ir teju hipnotiska iedarbība! Lieliska vieta, ko apmeklēt gan vienkārši apskatei, gan, lai iesmeltu spirdzinošo avota ūdeni līdzņemšanai.

Braucot no Pleskavas šosejas uz Smilteni, ceļa kreisajā pusē būs norāde, kas aizvedīs gandrīz līdz pašam avotam. Smiltenes – Gulbenes šosejai jeb P27 ceļam norāde būs ceļa labajā pusē. No ceļa būs jāpaiet vien nedaudzi metri līdz avotam. Avots ir aizsargājams dabas objekts, tādēļ pret to jāizturas saudzīgi.

Koordinātas: 57.39939, 25.95017. Mašīnu var novietot 57.39949, 25.9491.

<div class="fb-comments" data-href="http://uzzini-iepazisti.lv/objekti/interesantas-vietas-latvija/vecsautinu-avots" data-numposts="5"></div>

Vecsautiņu avots

Share This