Vizlas dabas taka

Krāčaina upe ar dolomīta atsegumiem

Vizlas dabas taka

Krāčaina upe ar dolomīta atsegumiem

Taka ir vien 1,3km gara, tomēr ātri to iziet nesanāks, jo tā pārsteigs ik uz soļa gan ar Vizlas upes krācēm, straujumu un dolomīta atsegumiem. Upes kritums ir 10m/km.

Ejot pa taku, var vērot krāčaino upi, kas apburt ar savu čalošanu un burbuļošanu jebkurā gada laikā. Upes krastus rotā dažādu krāsu dolomīta atsegumi. Vizlas lejtecē ir arī ūdenskritums. Stāvo un neapstrādājamo upes krastu dēļ, daba te ir ļoti neskarta un izbaudāma tās pirmatnējā izskatā.

Takas sākumā skatāms19.gs. būvētais tilts pār Vizlas upi, kas ir vecākais dolomīta arkveida tilts Latvijā. Takas noslēgumā apskatāms Vizlas (Žākļu) dižakmens (augstums 3,4m, garums 6m, platums 3,7m, apkārtmērs 15m, tilpums 35m3), 1978. gadā šajā upes posmā uzņemti fragmenti no filmas „Pūt vējiņi”. Vieta atrodas aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”, Natura 2000 teritorijā. Kopā ar Vizlas lejteces atsegumiem Žākļu dižakmens ir valsts nozīmes aizsargājamo ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas pieminekļu sarakstā (Nr.15).

Taka noslēdzas ar ieteku Gaujā.

Koordinātas: 57.43061, 26.34762

 

<div class="fb-comments" data-href="http://uzzini-iepazisti.lv/objekti/interesantas-vietas-latvija/vizlas-dabas-taka/" data-numposts="5"></div>

Vizlas dabas taka

Share This